Windows 10 için resmi tema mağazası geliyor

0
43
Windows 10 için resmi tema mağazası geliyor
Windows 10 için resmi tema mağazası geliyor

Windows 10 için resmi tema mağazası geliyor

Microsoft, tema ayarları sayfasını Denetim Masası’ndan Windows 10 inşa 15002’deki Ayarlar uygulamasına taşıdı ve hemen şirket, en son işletim sisteminin kullanıcıları için tema özelliklerini devlete ait ışık halkası getiren bir başka değişim yapıyor.
 
Microsoft, Windows 10 inşa 15007 ile birlikte temaları Windows Mağazası‘da resmi olarak kullanıma hazır hale getiriyor. Böylece kullanıcılara, yalnızca birkaç tıklama ile kendi cihazlarında indirebilecekleri kullanımı kolay bir tema deposu sunulacak. Şirketin hedefi de Nisan ayında yayınlanacak Creators Update güncellemesiyle bu hizmeti genel kullanıma açmak.
 

Keza ücretsiz hem de ücretli temalar olacak

 
Şu lahza için inşa 15007 entegrasyonu bütün anlamıyla çalışmıyor. Ayarlar uygulamasındaki Windows Mağazası simgesi, karşıdan yükleyebileceğiniz temaları açmıyor. Fakat Microsoft bu durumu gelecek yapılarda düzeltecek. Windows Insider programının başında bulunan Dona Sarkar konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
 
“Yapı 15002 ile birlikte Ayarlar uygulamasında yeni tema ayarları sayfasını kullanıma sunduk. Yakında, yeni temalar indirmek için tema ayarları sayfasından ilk elden Windows Mağazası‘na gidebileceksiniz! Bu, bugünkü inşa içinde henüz çalışmıyor ve tema ayarları sayfasının alt kısmında hiçbir şey yapmayan bir Mağaza simgesi göreceksiniz. Ama Mağaza’dan temaları indirmeyi denemek için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz”.
 

Keza Bkz.Windows 10, PC başında olmadığınızı algılayarak otomatik olarak kilitlenebilecek

Bu Nedenle, Windows Mağazası’nda tema indirebileceğiniz yeni bir kategori olacak ve kullanıcılar bolca ücretsiz temayı bilgisayarlarına indirebilecekler. öte taraftan, ücretli olanlar da olacak ve Microsoft büyük muhtemelen geliştiricileri kendi temalarını yayınlamaya teşvik edecek.
 
Dünya genelindeki sanatçılar ve fotoğrafçılar orijinal içerikten (resim gibi) para galip gelmek için temalara ilgi gösterebilir. böylece, Windows Mağazası’ndaki tema kategorisi kullanılabilir hale geldiğinde hızlı bir şekilde büyüdüğünü görebiliriz.
 

CEVAP VER