Neden Tatil Yapamıyoruz?

0
8

Dört tarafı denizler ile çevrili ülkemizde turistler bizden daha fazla ülkemizde tatil yapıyor. Bunun sebebi ise onların milli gelirleri ülkemize nazaran fazla olması ve “Carpe Diem” felsefelerine inanmaları.

 

Birikim yapan azdır, anı yaşayıp hemen hemen her yaz tatile çıkarlar. Bunu hak ettiklerine inanırlar ve stres atmak için kendilerini denizlere, kumsallara atarlar. Bizde öyle değil maalesef. Bu borç, şu faiz, bu kredi vs. derken evin giderlerinden kesilere borçlar ödeniyor. Haliyle daha fazla mesaiye kalıyorsunuz ve tatili bırakın aileniz ile vakit geçiremiyorsunuz doğru düzgün.

 

Örneğin Marmaris, Antalya, Bodrum, Kuşadası gibi tatil yerlerine gitme imkanı değil zaman bulamıyoruz. Bunun sebeplerinden birisi ise dünyaya fazla bağımlı olmamız. Halbuki gavur dediklerimiz bile bu kadar takmazken biz niye bu kadar düşkünüz? Neden borçsuz yaşayamıyoruz? Lüks hayat istersen aksine borç batağına batıyoruz.

 

Onun yerine, sizlere önerim var. Kredi mi çekiyorsunuz? Ev alın, ama İstanbul, Ankara gibi büyük şehirler de değil. Marmaris emlak konutlarına gidin. Marmaris satılık daire hakkında araştırma yapın. Ne kadar kredi çekebilirsiniz ona da bakın ve yatırımınızı buna ayırın.

 

Amaç? Emekli olana kadar her yaz tatil yapacağınız yeriniz olsun. Hem gitmediğiniz günlerde de kiralık olarak satabilirsiniz hem de gittiğiniz zamanlarda otel vs. masrafları ile boğuşmak yerine gönül rahatlığı ile kendi evinizde tatil yapmış olacaksınız. Böylelikle size ek gelir gelmiş olacaktır.

CEVAP VER