Gözlük Modelleri

0
27

Gözlükler bildiğiniz üzere çok eski tarihlere dayanmaktadır. Eskiden sadece göz problemi olanlar için üretilen gözlükler zamanla en vazgeçilmez aksesuarlar haline geldi. Yaz kış fark etmeksizin hemen hemen herkes aksesuar olsun, hava katsın diye takarlar ya da yanlarında taşırlar. Bu zamana kadar ki olan gözlük modellerinden bahsetmek gerekirse, gözlüklerin ilk başta çıktığı yıllarda elle tutulan, gerek zincirli, gerek zincirsiz tek saplı halinde çıkmıştı. Zaman geçtikçe daha farklı modelleri çıktı. Kelebek tarzında gözlükler gibi.

İki saplı yani günümüzde ki gözlükler çıktığı zaman çok daha fazla modeller çıkmaya başladı. Bayan gözlük modelleri, erkek gözlük modelleri, ince kenarlı, kalın kenarlı, ince camlı, özel camlı, siyah camlı, tüm renkler ile ilgili hem cam hem de dış kaplamalar yapılmaya başlandı.

Zaman ilerledikçe teknolojide gelişti. Teknoloji geliştikçe saatler el ile değil makineler yardımı ile otomatik olarak üretilmeye başlandı. Böylelikle daha hızlı üretim ve satışlar arttı. Daha fazla model fikirleri gelmeye başlandı. Tabi o zamanlar gözlükler aksesuardan çok göz problemi yaşayanlar için yapılıyordu. Saatler daha fazla modaydı, erkek saat modelleri, bayan saat modelleri gibi özel üretimler yapılmıştı. Teknoloji gelişmesi ile saatler yerine şimdi gözlükler moda olmaya başladı. Hele ki son yıllarda artık her üç kişiden birisinde mutlaka gözlük vardır. Tabi yıllar ilerledikçe son zamanlar da meşhur olan akıllı gözlükler de Google sayesinde çıkmaya ve gelişmeye başladı.

CEVAP VER