Antalya Temizlik Firmaları

0
34

Temizlik sağlık açısından çok önemlidir ve yaşadığımız her alanın düzenli, temizli olmasına özen gösteririz. Peki, ya apartman temizliği? Antalya temizlik şirketleri doğrultusunda Antalya apartman temizliği dahil Antalya ev temizliği hizmeti vererek kaliteli şekilde müşterilerine hizmet vermektedir. Bu temizliklerden kısaca bahsedecek olursak.Öncelik olarak merdivenler ile süpürge yardımı ile görünen kirler ve tozlar alınmaktadır. Daha sonra vileda tarzı temizleme aracı diye tanımladığımız paspas yardımı ile tozlar ve kirler kaba taslak alınmaktadır. Son olarak ise mop kullanılarak ince ve derin temizlik uygulanmaktadır.

Süpürgeliklerin çevresi ise mikrofiber dediğimiz bez vesilesi ile temizlenip, köşelerin en dip yerileri ile merdiven hijyenikliği yapılmaya sağlanılmaktadır.Peki, merdiven kenarlarında ki tutanaklar nasıl temizlenmektedir diye sorarsanız şayet ilk olarak bir bulaşık teli sayesinde merdivenlerin çevresindaki korkuluklar yani demirler derin bir şekilde temizlenmekte ardından ise aynı halde mikrofiber bezler yardımı ile üzerlerinden geçilmektedir. Peki, inşaat ardından merdiven hijyenikliği nasıl uygulanmaktadır. Bunun amacı ile merdiven üzerindeki tüm çöpler, cam kazıma jileti yardımı ile muadili olan kaliteli bir kazıma jileti ile temizlenmelidir.

Dış kapı hijyenikliğinde ise aynı tarzda cam kazıma jileti sayesinde bilhassa haşere ilaçlama şirketleri doğrultusunda apartman ve daire eşiklerine yerleştirilen etiketler ve çıkartmalar, yapışkan vs. çıkarılmaktadır. Daha sonra apartmanın en dışında tespit edilen merdivenler fırça ve çek çek sayesinde yıkanıp temizlenmektedir.Son olarak mop atılıp çıkılmaktadır. (Bilmeyenler için mop, bir temizlik aletidir ve bütün temizlik şirketlerinde bulunmaktadır. Çeşitleri ise nemli mop, ıslak mop, orlon mop, mikrofiber mop, vidalı ıslak moptur.) Ve çalışan ise çıkarken temizliğin bitip bitmediğine dair yazıyı imzalayıp yetkili birime vermektedir. Genelde iç temizlik için bir kaç kişi yeterli olmaktadır.

CEVAP VER